X
تبلیغات
مریم

مریم
گل مریم مریم گل مریم مریم 

اختلافات شهرداری و حوزه هنری با شورای صنفی نمایش همچنان ادامه دارد و این‌بار ممکن است «کلاه قرمزی و بچه ننه» به عنوان یکی از امیدهای اکران سال91 قربانی این اختلاف شود.

الهام نداف: اتفاقات پیش آمده برای فیلم «خوابم می‌آد» رضا عطاران این بار در مورد «کلاه قرمزی و بچه ننه» ایرج طهماسب افتاده و شورای صنفی نمایش از دادن این فیلم به سینماهای حوزه هنری ممانعت کرده است.

 

 تازه‌ترین همکاری حمید جبلی و ایرج طهماسب بدون شک یکی از فیلم‌های پر فروش سال 91 خواهد بود. فیلمی که خیلی‌ها انتظار نمایش آن را در سی‌امین جشنواره فیلم فجر داشتند اما این دو یار قدیمی نتوانستند در این جشنواره از تازه‌ترین شاهکارشان با عروسک‌های خاطره‌انگیز رونمایی کنند و اکران این فیلم به تعویق افتاد.

 

دفتر فیلمیران با مدیریت علی سرتیپی از چندی پیش اعلام کرده بود که پخش «کلاه قرمزی و بچه ننه» به عهد این موسسه است. حدود یک ماه پیش سرتیپی در گفت‌وگو‌های مختلف عنوان کرد، فیلم طهماسب در اکران عید فطر روی پرده سینماها می‌آید و قرارداد این فیلم به سرگروهی سینما استقلال بسته شده است. اما از آنجایی که این سینما زیر مجموعه حوزه هنری است، به نظر می‌رسید شورای صنفی نمایش با توجه به سخت‌گیری‌های اخیر در خصوص حوزه هنری، سنگ‌اندازی کند. که همین اتفاق هم افتاد.

 

شورای صنفی نمایش در پی بیانیه حوزه هنری مبنی بر اکران کردن فیلم‌های ارزشی در سینماهای زیر مجموعه‌اش (اینجا) و همچنین اتفاقی که ابتدای سال 91 برای دو فیلم روی پرده یعنی «خصوصی» و «گشت ارشاد» افتاد سکوت را بیش از این جایز ندانست. به همین دلیل در تلاش بود تا با نماینده حوزه هنری جلسه‌اش داشته باشد تا در خصوص اتفاقات پیش آمده در حوزه سینما و ابهام زدایی از اتهاماتی که این حوزه به سینما زده است، گفت‌وگو داشته باشد. اما این تلاش هم بی‌نتیجه ماند چرا که نماینده حوزه حاضر به شرکت در جلسات شورای عالی سینما هم نشد. (اینجا)

 

راهی که حوزه هنری در پیش گرفته بود از نگاه مدیران دولتی و شورای صنفی نمایش ترویج بی‌‌قانونی در حوزه اکران بود. با وجود کوتاه آمدن نهادهای فرهنگی و سازمان سینمایی بر سر اکران دو فیلم «خصوصی» و «گشت ارشاد»، باز هم سینما آزادی در اکران فیلم «پس کوچه‌های شمرون» همان مواضع قبلی‌اش را اعلام کرد و فیلم را اصلا روی پرده نبرد. (اینجا)این اتفاق برای «خوابم می‌آد» رضا عطاران هم افتاد و فیلم با وجود اینکه ممیزی‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را رعایت کرده بود و پخش کننده به اکران آن در سینماهای حوزه امیدوار بود، (اینجا) اما برای اکران مورد استقبال حوزه هنری قرار نگرفت.

 

این مساله سبب شد، شورای صنفی نمایش به نفع سینما، یکی از سینماهای زیر مجموعه شهردار و حوزه هنری را که اتفاقا فروش قابل توجهی هم در میان دیگر سینماهای پایتخت دارد، تنبیه کند. این شورا مقرر کرد تا زمانی که سینما آزادی از قوانین شورای صنفی برای اکران کردن فیلم‌ها سربا زند حواله اکران برای  این سینما صادر نکند. (اینجا) و تا آستانه تعطیلی هم رفت (اینجا) اما با پادرمیانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این قائله خوابید. با این روند باید سینماهای حوزه هنری حواله اکران فیلم «خوابم می‌آد» را درخواست می‌کردند، چون به ظاهر مسئله حل شده بود. اما حوزه هنری به روندی که در پیش گرفته بود ادامه داد و باز هم با اکران فیلم‌ها به صورت سلیقه‌ای برخورد کرد.

 

اما بعد از همه این ماجراها کسی فکرش را نمی‌کرد، شورای صنفی نمایش تلافی این خودمختاری حوزه هنری را سربزنگاه درآورد. از آنجایی که کسادی سینماها در ماه های اخیر به سینمادران و صاحبان فیلم‌ها آسیب رسانده بود، حوزه هنری تصمیم گرفت فیلم‌هایی که به فروش‌شان امیدوار است، برای اکران در عید فطر راضی به بستن قرار داد کند. «کلاه قرمزی و بچه ننه» یکی از این فیلم‌ها بود که همان‌طور که پیش از این‌ها عنوان شد، قراداد اکران خود را با سرگروهی سینما استقلال بسته بود. اما اظهارات حبیب کاوش سخنگوی شورای صنفی نمایش همه معادلات را بر هم زد. (اینجا) کاوش عنوان کرد: « فیلم «کلاه قرمزی و بچه ننه»با توجه به تعریف حوزه هنری از فیلم‌های ارزشی، ارزشی نیست. شورای صنفی نمایش ترجیح می‌دهد این فیلم را به بخش خصوصی دهد تا در سینماهایشان اکران کنند. حوزه هنری هم همان فیلم‌های ارزشی را روی پرده ببرد.»

 

حوزه هنری و دفتر پخش فیلمیران در پی صحبت‌های کاوش هر کدام واکنش‌هایی نشان دادند. طبیعتا علی سرتیپی برای اینکه جانب اعتدال را رعایت کند، نسبت به این تصمیم حوزه هنری واکنش منفی نشان نداد و تنها دلیل این آشفتگی‌ها را سیاسی‌بازی عده‌ای از اهالی سینما خواند. (اینجا) سرتیپی تنها به گفتن این حرف بسنده کرد که: «من پخش کننده این فیلم هستم و معتقدم باید این فیلم به سینماهای حوزه هنری هم داده شود. اما شورای صنفی نمایش سیاست‌های خاص خودش را دارد و نمی‌توانیم توقع داشته باشیم که این شورا مطابق خواست ما عمل کند. به هر حال ما قرارداد نمایش با سرگروهی استقلال را بسته‌ایم و اکران «کلاه قرمزی و بچه ننه» در عید فطر قطعی است.»

 

در ادامه محمدرضا فرجی مدیر پخش و بازاریابی سازمان توسعه سینمایی سوره صراحتا اعلام کرد: «سازمان توسعه سینمایی سوره تمایل دارد فیلم «کلاه قرمزی و بچه ننه» را در گروه سینمایی استقلال اکران کند و با تهیه‌کننده و پخش‌کننده فیلم قرارداد قانونی دارد. شورا با بهانه‌جویی و در حرکتی غیرقانونی با وجود عقد قرارداد پخش‌کننده و سینمادار حواله اکران برای فیلم صادر نکرد. صدور بیانیه علیه حوزه و حاشیه‌سازی درباره انتخاب فیلم‌ها اقدامی است که شورای صنفی و در شکل کلی وزارت ارشاد و اداره کل نظارت و ارزشیابی دنبال می‌کنند و در نهایت به اختلافات جدید در سینما دامن می‌زند، مسئله‌ای که به هیچ وجه مورد قبول حوزه هنری نیست.»(اینجا)

 

بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان و حل شدن معمای فیلم‌های اکران عید فطر، (اینجا) مشخص شد سه فیلم «کلاه قرمزی و بچه ننه»، «بی‌خداحافظی» و «ضدگلوله» از چهارشنبه 25 مرداد روی پرده سینماها می‌روند. تا به اینجا همه چیز طبق برنامه‌ریزی انجام شده بود اما کاوش سخنگوی شورای صنفی نمایش اعلام کرد فیلم ایرج طهماسب به جای اکران با سرگروهی استقلال با سرگروهی سینما قدس روی پرده خواهد رفت.(اینجا)

 

به گفته کاوش در جلسه شورای صنفی نمایش که نهم مرداد تشکیل شد، به پخش کننده و تهیه‌کننده این فیلم اعلام شده اگر قرار است «کلاه قرمزی و بچه ننه» در گروه سینمایی استقلال اکران شود، حوزه هنری باید اعلام کند این فیلم ارزشی است. اما از آنجایی که حوزه تا 23 مرداد ارزشی بودن این فیلم را تایید نکردشورای صنفی نمایش مقرر کرد به جای سرگروهی استقلال، قدس سرگروه اکران فیلم ایرج طهماسب شود.

 

این در حالی بود که تبلیغات فیلم کلاه قرمزی در تلویزیون از مدت‌ها پیش آغاز و همچنین بیلبوردهای این فیلم نیز در سراسر شهر تهران نصب شده بود. (اینجا)

 

با همه این‌ها امیرهوشنگ پاسبانیان در پاسخ به این اقدام حوزه هنری که دو روز مانده به اکران فیلم، انجام شد، عنوان کرد از چهارشنبه «کلاه قرمزی و بچه ننه» را در سینما استقلال اکران می‌کنند چرا که فیلمیران با این سینما قرارداد دارد. (اینجا) پاسبانیان همچنین اخطار داد که اگر اتفاقی بیفتد که جلوی اکران کردن این فیلم گرفته شود، ممکن است حوزه هنری هیچ کدام از فیلم‌های عید فطر را در سینماهای زیرمجموعه‌اش اکران نکند. تا زمانی که شورای صنفی نمایش به این کارها ادامه دهد، پردیس‌های شهرداری هم همه فیلم‌های روی پرده را بایکوت می‌کنند.

 

در کنار همه این اتفاقات دوشنبه 23 مرداد شورای صنفی نمایش اعلام کرد سینما آزادی کلا از اکران کردن فیلم محروم ست و هیچ کدام از سالن‌های این سینما نمی‌توانند به جز فیلم‌ها ارزشی، فیلم دیگری را روی پرده ببرند. (اینجا)

 

با همه این مشکلات چهارشنبه 25 مرداد در کمال ناباوری هیچ کدام از فیلم‌های عید فطر روی پرده سینماها نبود. زمانی که علت این مساله را جویا شدیم عنوان کردند کپی فیلم‌ها آماده نیست و ممکن است فیلم‌ها از پنجشنبه 26 مرداد روی پرده سینما بروند. اما سخنگوی شورای صنفی نمایش که از این اتفاق بی‌خبر بود عنوان کرد مسئله را پیگیری می‌کند و قطعا فیلم‌ها از پنجشنبه اکران خواهند شد.

 

اما ظاهرا این بار پای شهرداری به دعوای میان شورای صنفی نمایش و حوزه هنری باز شده بود و مسئله هم سر اکران نشدن فیلم‌ها در پردیس آزادی بود. (اینجا) هادی منبتی مدیرعامل موسسه تصویر شهر گفت: «با توجه به صحبت‌های رئیس شورای صنفی نمایش، پردیس‌های سینمایی راه تنفس سینما را گرفتند، ما هم گفتیم پردیس‌ها فیلم نمایش ندهند تا راه تنفس سینما باز شود.»

 

وی درپاسخ به این سؤال که آیا پردیس‌ها تعطیل خواهند شد، گفت: «فعلا همان فیلم‌هایی که قبلا نمایش داشتند را نمایش می‌دهند. فیلم‌های جدید را عقد قرارداد خواهیم داشت به شرط آن‌که قرارداد پردیس آزادی را هم داشته باشند. اگر پردیس آزادی قرارداد بست، دیگر پردیس‌ها هم نمایش فیلم خواهند داشت.»

 

وی برای اکران شدن فیلم‌های جدید این شرط را گذاشت که تا زمانی که محدودیت‌های سینما «آزادی» پابرجاست، هر تهیه‌کننده یا پخش‌کننده‌ای که می‌خواهد با 20 سالن سینمای موسسه تصویر شهر، قرارداد نمایش امضاء کند باید حتما یک نسخه از فیلمش را هم در اختیار سینما «آزادی» بگذارد.

 

این اتفاق بیش از همه نارضایتی کارگردانان و صاحبان فیلم‌ها را در پی داشت. (اینجا)

 

در نهایت حوزه هنری در نامه‌ای صراحتا اعلام کرد که خواستار اکران سه فیلم عید فطر بدون گذاشتن هر گونه قید و شرط است. (اینجا) سازمان توسعه سینمایی سوره در بخشی از نامه خود آورده است :«سازمان سینمایی سوره علاقه‌مند به اکران بی‌قید و شرط فیلم‌های سینمایی «کلاه قرمزی و بچه ننه»، «ضد گلوله» و «بی‌خداحافظی» در سینما آزادی، استقلال و زیرمجموعه‌های این دو سینما در تهران و شهرستان‌ها است.»

 

حالا باید منتظر ماند و دید که بالاخره جنگ نهادها در اکران به پایان می‌رسد یا نه این بار نوبت کلاه قرمزی است که قربانی این اختلاف شود.  


برچسب‌ها: دانلود فيلم کلاه قرمزی و بچه ننه, دانلود, فيلم, کلاه, قرمزی, و, بچه, ننه
[ پنجشنبه بیست و ششم مرداد 1391 ] [ 19:4 ] [ مریم ] [ ]
.: www.downloadnewmusic.ir http://www.downloadnewmusic.irdownloadnewmusic.ir :.
درباره وبلاگ

مریم ::: پیچ رنک 3 ::: فروش بک لینک ::: تبادل لینک :::
لینک های مفید
لینک های مفید
امکانات وب

دانلود آهنگ جدید یاس سرطان 92 -- دانلود آهنگ جدید و غم انگیز یاس با نام سرطان در سال 92 - Jasmine – Cancer – Despair Cancer آهنگی جدید از یاس با مضمون سرطان 

دانلود آهنگ جدید امیر تتلو نگفته بودی

دانلود آهنگ جدید رپ و music ال خوب امیر تتلو بنام نگفته بودی | You did not say Amir Tataloo New music ...امیر تتلو دانلود آهنگ جدید امیر تتلو نگفته بودی دانلود آهنگ جدید امیر تتلو نگفته بودی دانلود Emir شعر آهنگ جدید امیر تتلو = نگفته بودی - ترانه سرا : امیر تتلو

خرید قلم خش گیر ماشین اصل fix it pro

قلم خش گير ماشين فيكس ايت پرو Fix It Pro – ديگر نگران خش ها و خطوط روي اتومبيلتان نباشيد فيكس ايت پرو راه حلي قطعي و سريع براي از بين بردن خراشهاي خودرو شماست با كاربردي فوق العاده آسان و سريع فقط در عرض چند ثانيه تمام خش هاي اتومبيل خود را از بين ببريد .

دانلود آهنگ جدید شادمهر عقیلی بازی

دانلود اهنگ بازی با صدای شادمهر– دانلود کیفیت اصل و اورجینال آهنگ جدید از شادمهر عقیلی به نام بازی آهنگساز شادمهر عقیلی تنظیم از محمد ناهیدی وترانه سرا هم آرش ایزدی

دانلود آهنگ جدید سامی بیگی کاغذ و قلم

دانلود آهنگی جدید و منحصر به فرد فوق العاده زیبا و شاد دانلود آهنگ جدید سامی بیگی کاغذ و قلم سامی بیگی دانلود آهنگ جدید سامی بیگی کاغذ و قلم ه { Andy G Coordinator Sami Beigi { HMG

دانلودآهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید متعلق سایت سانجا موزیک بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع و لینک سانجا موزیک دانلود آهنگ بلامانع است ...بهترین سایت دانلود آهنگ جدید از سایت دانلود اهنگ - خلاصه دانلود رایگان و سریع آهنگ

خرید شارژ ایرانسل

خرید شارژ ایرانسل و خرید شارژ همراه اول جدید  - بهترین سایت برای شارژ مستقیم سیم کارت شما اونم با شارژ مستقیم و دایرکت و 1- مرحله اول برای خرید شارژ : انتخاب اپراتور و مبلغ کارت شارژ 2- مرحله دوم برای دریافت شارژ مستقیم : تایپ شماره موبایل و پرداخت   خرید شارژ همراه اول   |  همراه اولی ها هم بشتابن که شارژ همراه اول جالب رسیده در این سایت  | with the firstهمراه اول,همراه اول,همراه اول

آپدیت نود 32

updatenod32 طبق معمول یوزنیم های نود رو در لحظه حساس اوردم..تا آپدیت کنید نود 32 رو به دوستانتان خبر بدید که در اینجا آپدیت جدید نود 32 اتفاق میفتد - آپدیت نود 32 یوزر و پسورد جدید نود ۳۲

یوزر پسورد نود 32

نود 32 NOD32 سایت بزرگ آپدیت نود 32 اولین و بزرگترین سایت ارائه دهنده یوزرنیم پسورد نود32 است آپدیت نود 32 مساوی است با بروز کردن برنامه ویروس کش قوی نود 32 نود 32 یک برنامه قوی میباشد که میتواند بساری از انبوه ویروس های رایانه ای را کشف و پاک سازی کند

چت روم

چت روم خصوصی فلفل چـت روم فارسی فلفل هنگامی رشد می کند که افرادی مانند شما، درباره ی چت روم فلفل به دوستانشان بگویند. این رشد بیشتر به نفع شما خواهد بود تا فـلفـل  | چت   | به همراه آموزش- امکانات -چت روم- فلفل- به- صورت تصویری

دانلود آهنگ جدید و دانلود آلبوم جدید  این است music new  | music  دانلود آهنگ های جدیدو دانلود آلبوم های جدید ایرانی فارسی 92   download.sanjamusic.com  دانلود آهنگی جدید و آهنگ جدید 92 و 2013 

خرید اینترنتی شابلون طراحی ابرو

eyebrowtemplate شابلون طراحي ابرو 8 عدد شابلون در 8 طرح متنوع پديده زيبايي سال 2013 براي اولين بار در ايران بهترين براي قرينه سازي و متعادل سازي ابرو با كمترين هزينه و در كوتاهترين زمان مثل حرفه اي ها آرايش كنيد

خرید گیره کوچک کننده بینی خوبه نوز آپ

nose small بهترین گیره کوچک کننده بینی از اون خوبه هاش … واقعا خوبه گیره ای کوچک کننده بینی اصل و گیره بینی ارزان قيمت : 10500 تومان = 10 هزار تومان بینی خود را کوچولو موچولو کنید

تي شرت محرم جديد و قيمت مناسب تيشرت ويژه محرم دو رو پنبه مناسب براي فصل سرما تيشرت عزاداري يك تيشرت فوق العاده شيك و زيبا براي آقايان خوش سليقه و عزاداران واقعي مي باشد. … تي شرت عزاداري ،ويژه آقايان شيك پوش! زيبا و منحصر به فرد براي عزاداران واقعي تقديم به عاشقان سيدالشهدا …

کد پیشواز ایرانسل

آهنگ پیشواز ایرانسل, mtn  نخستین وبلاگ کد آهنگ پیشواز. شما می توانید کد آهنگ مورد علاقه خود را به راحتی در وبلاگ کد آهنگ پیشواز پیدا کنید. از این که وبلاگ ما ...كد آهنگ پيشواز ايرانسل mTn قر و قاطي

زناشویی

روابط زناشویی new زناشویی تصویری زناشویی موفق زناشویی عکس  زناشویی موفق زناشویی با تصویر

سئو

سئو ٬ سئو سایت  - سئو جدید سئو یکی از بزرگترین وب سايت هاي طراحی وب در اینترنت  ------ طراحی وب سایت جدید و ارزان و حرفه ای  \  طراحی وب سایت ارزان

داستان كوتاه

داستان,كوتاه , داستان های کوتاه , داستان كوتاه - بهترین داستان های عصر جدید و خواندنی و زیبا و جذاب و کامل و کوتاه  ...داســــــتان کـــــــتوتاه  

كد آهنگ پيشواز همراه اول

كد آهنگ پيشواز ايرانسل , آوا های جدید انتظار همراه اول --- کد آهنگ پیشواز ایرانسل جدید کد آهنگ پیشواز همراه اول جدید یوزرنیم پسورد نود 32  كد آهنگ پيشواز ايرانسل آواي انتظار همراه اول سایت همراه اول

خرید کاندوم

condom کاندوم خرید اینترنتی کاندوم تاخیری  آرامش را در کنار لذت و امنیت خاطر تجربه کنید دارای نقاط و خطوط حلقوی بر روی کاندوم آغشته شده به ژل تأخیری جهت کنترل زمان تحریک این محصول در نهایت سبب افزایش لذت جنسی در زوجین می شود.

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی جدید و زیبا و شیک ... بهترین فروشگاه اینترنتی است فروشگاه اینترنتی جدید | فروشگاه اينترنتي

اس ام اس عاشقانه

اس ام اس عاشقانه جدید زیبا 92 اس ام اس عاشقانه زیبا   اس ام اس عاشقانه زیبا | اس ام اس عاشقانه غمگین کوتاه انگلیسی

Musics Download New
 
MusicsDownloadNew.ir| feed musicsdownloadnew.ir| sitemap musicsdownloadnew.ir

بچه های نسبتا بد

سایت بچه های نسبتا بد - تیتراژ سریال بچه های نسبتا بد

www.childrenratherbadserialvideos.sinaz.ir